Juniper Networks

Firmamız 2010 yılından beri Juniper Network Türkiye, Network ürünleri alanında siz değerli müşterilerimize profesyonel çözümler üretmektedir. Öncelikle ihtiyacınıza uygun olan ürünü belirliyor, fayda-maliyet analizini yapıp müşterilerimize özel proje fiyatları çıkarıyoruz.

Firmamız Juniper Networks ürünlerinin hepsini temin etmektedir.İhtiyaçlarınız ve projelendirme için bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz.

Juniper Networks Hakkında:

Juniper Networks 6 Şubat 1996 yılında Amerika’nın California şehrinde kurulmuştur.Kurucusu Pradeep Sindhu (CTO)’dur. Firma Ağ Donanımı alanında hizmet vermektedir. Ürün gamı arasında Switch, Router, Firewall, Saldırı Tespit Sistemleri, VPN Donanımları gibi birçok ürün bulunmaktadır. Juniper Networks firması Dünya üzerinde 70’ten fazla ülkede faaliyetlerini yürütmektedir.

*** 1-Juniper Networks, esasen IP adresi aramaları ve doğrudan internet trafiğini yönetmek için internet servis sağlayıcıları (ISS) tarafından kullanılan çekirdek yönlendiriciler (Core Router), üzerinde odaklandı. 2002 yılında Unisphere’i satın alarak, ISS’ler tarafından kullanılan ve bireysel tüketicilere internet trafiğini yönlendiren kenar yönlendiriciler pazarına girdi. 2003 yılında kendi JProtect güvenlik araç seti ile BT güvenliği pazarına girdi ve ertesi yıl güvenlik şirketi NetScreen Technologies şirketini satın aldı. 2000’li yılların başında kurumsal ürün pazarına girdi, bu pazar 2005 gelirlerinin üçte birini oluşturdu. 2014 itibarıyla, Juniper yeni yazılım tanımlı ağ ürünleri geliştirmeye odaklanmıştır.

Kuruluşu ve finansmanı

 Juniper kurucusu: Pradeep Sindhu

Juniper Networks, Xerox’un Palo Alto Research Center (PARC)’ta bilim adamı olan Pradeep Sindhu tarafından Şubat 1996 yılında kuruldu. 1995 yılında tatil yaparken Juniper’i kurmak fikri aklına gelmiştir.İnternet trafiği için kullanılan yönlendiricilerin çoğu telefon görüşmeleri için tasarlanmıştı ve her bir arayan için ayrılmış devre vardı; Sindhu, Internet trafiği için optimize edilmiştir paket tabanlı yönlendiriciler yaratmak istiyordu.Sindhu’ya Sun Microsystems’ten Bjorn Liencres ve MCI Communications’dan Dennis Ferguson mühendis olarak katıldı.

Ürünler

Juniper; Networks yönlendiriciler, anahtarlar ve IT güvenlik ürünleri gibi ağ ürünleri tasarlar, üretir ve pazarlar.ISS’ler için çekirdek yönlendiriciler satarak işe başlamıştır. Şubeler ile diğer erişim noktaları için toplama cihazları ve ağ kenar yönlendiriciler, veri merkezleri ürünleri, kablosuz ağ ürünlerini içine katarak ürün ailesini genişletmiştir.

Juniper, ISS’ler tarafından kullanılan anahtarları ve yönlendiriciler için en büyük pazar payına sahip üçüncü şirkettir.Analist firması Dell’Oro Group’a göre, kenar yönlendiriciler. için en büyük dördüncü ve çekirdek yönlendiriciler için % 25 pazar payı ile ikinci sırada yer almaktadır.Aynı zamanda güvenlik duvarı pazarında % 24.8 pay ile güvenlik duvarı ürünleri içinde ikinci en büyük pazar payı sahibidir.Veri merkezi güvenlik cihazlarında, Juniper; pazar lideri Cisco’nun ardından ikinci pazar payı sahibidir.Kablosuz ağ pazarında Aruba Networks ile ortak geliştirme ve pazarlama anlaşması ile düşük bir olan pazarda daha büyük bir paya sahiptir.

Juniper teknik destek ve hizmetini J-Care programı aracılığı ile vermektedir.

Şubat 2015 itibarıyla, Juniper’in ürün aileleri şunlardır:

Teknoloji Ürün Ailesi
Routing
 • T-series: Multichassis IP/MPLS Core Routers
 • MX Series: Edge routers
 • M Series: Combined IP/MPLS edge routers
 • PTX Series: Packet transport routers
 • ACX Series: Universal access routers
Switching
 • EX Series: Enterprise ethernet switches
 • WLAN Products: Controllers, access points and software
 • QFX Series: Enterprise ethernet switches
Security
 • SRX Series: Security products for data centers and branch locations
Software
 • Junos Operating System
 • Junos Space: Service Oriented Architecture development environment for network applications
 • Contrail: Brand of software defined networking software and networking controllers

PTX3000 packet transport router

QFX5100 ethernet switch

SRX3400 service gateway and security appliance

***Kaynak: Wikipedia

 

WeCreativez WhatsApp Support
Profesyonel destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?